1982 yılında İzmir'de doğdum. Küçük yaşlardan beri teknik konulara ve resim'e hep ilgim oldu. İlerleyen yıllarda bu konularda kendimi hep bir adım daha ileriye taşımaya çalıştım ve lise yıllarımda ilk defa yolum yazılım geliştirme ile kesişti, çok heyecan doluydu ve o an anladım ki gelecekte bana yön verecek olan buydu! bu gün de heyecanım hiç değişmedi.

Yazılım ile tanışmam 1996 yılına uzanır. 1996 yılında lisede iken okulda açılan bilgisayar kursuna bütün imkanlarımı kullanarak katıldım ve programcılık başlangıç eğitimi aldım. Qbasic, Gwbasic, Pascal, Basic gibi dilleri öğrenerek yazılım dünyasına adım attım.

1996 – 2003 yılları arasında amatör olarak ve kendimi sürekli geliştirerek profesyonelliğe doğru ilerledim. (data programları vb. küçük çaplı yazılımlar yaptım).

Ayrıca bu zaman zarfında resim yeteneğim olduğu için 3D CAD/CAM, Photo Shop, İllistrator vb. gibi grafik tabanlı yazımlar ile de ilgilendim ve kendimi geliştirdim.

 • 2003 - 2009

  Bağımsız olarak birçok yazılım geliştirdim.(Müzik çalar, Restoran, adisyon, muhtarlık, kargo takip fatura, CRM, muhasebe ve grafik tabanlı yazılım componentleri gibi bir çok yazılım projesini tamamladım).

  Eski projelerimden bir kaçına buradan ulaşabilirsiniz.

 • 2009

  Orion Yazılım

  2009 yılında e-ticaret ve web alanında faaliyet gösteren bir şirkette full stack developer olarak işe başladım.

  Klasik asp ile yazılmış e-ticaret sistemlerinin hatalarını düzelttim. Bu sistemi İstanbul da ki büyük bir kırtasiye firması için Netsis entegre çalışacak bir şekilde geliştirdim netsis ile senkronize çalışmasını sağladım.

 • 2010 - 2011

  Orion Yazılım

  2010 yılının sonlarına doğru ETİ firması için Eti cin gülümseten fabrika (facebook) oyununu tek başıma 30 gün gibi bir sürede flash ve action script 3 ile oyun motoru olmadan yazdım aynı zamanda backend restful servislerini de paralel olarak geliştirdim.

 • 2012

  Kodfab Yazılım (CEO)

  2012 yılında çalıştığım şirketten ayrıldım ve bir pazarlamacı arkadaşım ile kodfab adında şirket kurduk.
  Kendi E-ticaret sistemimizi kısa bir sürede .net kullanarak modüler bir şekilde yazdım.
  Kısa sürede bayilikler verdik ve bir çok eticaret sitesine imzamızı attık.
  E ticaret sistemi modüllerini kullanarak Yerel bir gazete için haber sitesi yaptım.

 • 2013

  Kodfab Yazılım (CEO)

  2013 yılında bir ISP firması için CRM, WEB sitesi ve Online işlem merkezi projelerini 6 ay gibi bir sürede yazdım.

 • 2014

  Makrosis Yazılım Ltd. Şti. (CTO)

  Kodfab yazılım daki ortağımdan ayrıldım ve eski bir arkadaşım ile Makrosis Yazılım firmasını Deü Teknokent te kurduk. İlk olarak e-ticaret ve netsis entegrasyonu üzerine çalışmalar yaptık, Oyun masaları ve masaj makineleri için gömülü sistem yazılımları geliştirdim.

 • 2015

  Makrosis Yazılım Ltd. Şti. (CTO)

  Dünya da sadece 2-3 firmanın geliştirmiş olduğu ve tekel oldukları Gemi/Yat kontrol sistemleri geliştirmeye başladık (Makro Marine) bunun için kosgep ten destek aldık ve prototip aşamasını başarıyla tamamladık.

  Sunum videosunu izlemek için tıklayın.
 • 2016

  Makrosis Yazılım Ltd. Şti. (CTO)

  Yemek sepetine rakip olacak 30dakika projesini başlattık projeyi sadece yemek siparişi için değil, market, pastane, manav vb. sektörlerinde dahil olabileceği bir şekilde ve yönetim paneli de dahil olmak üzere 18 ay gibi bir sürede tamamladım.

 • 2017 - 2020

  Makrosis Yazılım Ltd. Şti. (CTO)

  Makro Marine projesine geliştirmeler yaptım farklı markalardaki PLC modüllerini sisteme entegrasyonunu sağladım.
  Uçak bileti satışı, Çiçek Uygulaması vb. bazı mobile uygulamalar geliştirdim.

 • 2020 - 2021

  30 dakika Ltd. Şti. (CTO)

  2020 sonlarına doğru küçük bir yatırımcı ile 30 dakika sisteminin mobile uygulamasını yapmak ve sistemi devreye almak için çalışmalara başladık fakat yatırım yetersizliği gibi sorunlardan dolayı 2021 sonlarında projeyi durdurmak zorunda kaldık.

 • Günümüz

  ZGames

  Şu sıralar oyun dünyası ile meşgul olmaktayım. ZGames adında bir oyun stüdyosu kurma aşamasındayım mobile, desktop ve console gibi platformlar için oyun geliştirmeye çalışıyorum.

  Başlangıç olarak daha önce geliştirdiğim oyunlara buradan ulaşabilirsiniz. Ayanı zaman da yeni bir oyun projesi üzerinde çalışıyorum.