Mobil uygulama olarak neler yaparım?

Neler yaparımı kısaca özetlemek gerekirse Android uygulamaları yaparım, iOS uygulamaları yaparım, Hibrit uygulamalar yaparım, Mobile Web sitelerini uygulama içerisine gömerbilirim. Bir uygulamayı çapraz platform'a (android, ios, macos, Windows) uygun olacak şekilde yazabilirim. Uygulama yapmak veya yaptırmak için ilk önce insanların hayatını kolaylaştıracak bir fikre ihtiyacımız olduğunu belirtmeliyim.

Bir fikriniz varsa hayata geçirmek isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz mobil uygulamalarınızı gizlilik içerisinde yazabilirim.

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde akıllı telefonların hızla gelişmesi ve hayatımıza girmesi ile birlikte bizleri hareket halindeyken bile uzaktaki kişiler ile etkileşimde kalmamızı, işlerimizi mobil olarak halletmemizi, bilgiye mobil olarak erişim sağlamamızı (vb.) mümkün kıldı. Haliyle durum böyle olunca mobil cıhazlardaki uygulama ihtiyaçları hızla arttı ve buna paralel olarak uygulama mağazalarındaki uygulamaların sayısı günümüzde milyonları geçti.

Bireysel veya kurumsal Yazılım geliştiriciler mobil platformlardaki potansiyelin artmasından dolayı varsa hali hazırdaki bir çok yazılımı veya yazılımlarını mobile uygun hale getirdiler. Hayatımızı kolaylaştıran bu uygulamaların içerisinde adeta kaybolur olduk. Uygulama mağazalarında okadar çok uygulama var ki kullanıcılar hangi uygulamaları kullanacakları veya hangilerinin zararlı veya yararlı oldukları konusunda endişe duymakta dolayısıyla en popüler uygulamaları kullanmayı tercih etmektedirler.

Bulunduğum pozisyonlarda bir çok mobil uygulama geliştirdim / geliştirmekteyim. Yeni fikirleri değerlendirerek mobil uygulamalarımı geliştirmeyi tercih ediyorum. Çünkü günümüz de sadece uygulamaların geliştirilmesi yeterli olmamaktadır uygulamanızın mağazadaki uygulamarın içerisinde kaybolması büyük olası bir durum. Bu durumu aşmanın maliyetli yolları mevcut örneğin uygulamanızın reklamını vermek gibi eğer fikriniz güzelse bu konuda biraz daha şanslı olabiliyoruz.